Prečo si raz za mesiac umyť vlasy jedlou sódou? Budete prekvapení!

Jedlú sódu má doma každý z nás. Niekto ju používa v kuchyni, iný zase na iné babské rady. My vám prinášame tip, ako ju použiť v kozmetike. Vďaka jej účinkom totiž už nebudete musieť používať šampón.

Ak nemáte radi chémiu, ktorá sa často používa v kozmetických prípravkoch, vráťte sa späť k prírodným produktom, ktoré sú mnohokrát účinnejšie a prospešnejšie ako prostriedky z televíznych reklám. Hovoríme napríklad o jedlej sóde, ktorá sa dá používať na umývanie vlasov.

Ten, kto nechce používať chemické látky na pokožku hlavy, môže vyskúšať niečo iné ako klasický šampón. Chemické látky totiž prenikajú skrz pokožku a hromadia sa v našom organizme, kde môžu spôsobovať neplechu. Mnoho ľudí teda vyznáva metódu umývania vlasov bez šampónu a kondicionéru.

Odporúčame aj: 4 prekvapivé kozmetické zlepšováky, ktoré potešia vaše telo i peňaženku. Poznáte ich všetky?


Jedlú sódu používajú aj celebrity
Možno sa budete čudovať, ale tomuto trendu podľahla aj celá rada celebrít. O skúsenosti s jedlou sódou by sa mohli podeliť napríklad Cameron Diaz alebo Jennifer Aniston.

Táto zmena je skvelá aj pre vaše deti, neprídu tak do kontaktu s chémiou a vyhnú sa nežiaducim reakciám na koži, ktorá je veľmi jemná a citlivá.

Začiatok samozrejme nie je ľahký, vlasy sú na šampóny, kondicionéry a balzamy zvyknuté, preto ich zo začiatku budú vyžadovať. Budú sa teda po jedlej sóde rýchlejšie mastiť, ale nebojte sa, len do doby, než si vaša pokožka zvykne na zmenu. Potom začne produkovať oveľa menej mazu. Táto fáza trvá približne mesiac.

Neprehliadnite: Dermatologička radí: Tento desaťsekundový domáci test odhalí skutočný vek vašej pleti


Jedna lyžica sódy na štvrť litra vody
Niekto si dokonca umýva vlasy len vlažnou vodou, ale nie každý má práve na to žalúdok. Ideálne je teda používať prírodné prípravky, ako je jedlá sóda alebo jablčný ocot, ktorý je možné využiť miesto kondicionéru.

Jedlú sódu používajte raz mesačne v pomere jedna lyžica na štvrť litra vody. Pokiaľ máte vlasy mastné, jedlej sódy použite viac. Buď ju rozotierajte na vlasy rukami alebo použite rozprašovač, záleží len na vás, čo vám bude vyhovovať lepšie. Pamätajte na to, že sóda v kombinácii s vodou príliš nepení a je teda nutné ju naniesť naozaj všade. Potom nechajte pár minút pôsobiť a následne naozaj dôkladne opláchnite vlažnou vodou.

Uvidíte, že po pár použitiach sa viditeľne zlepší kvalita vašich vlasov a navyše budú chránené pred nepriaznivými vplyvmi okolia.

Zdroj foto: Freepik.com


Komentáre