Ako vyberať balzam na pery do najväčších mrazov: Stavte na oleje, retinol a vitamíny!

S nástupom mrazivého počasia nás okrem nepohody začínajú trápiť aj suché a popraskané pery. Balzam na pery je spoľahlivý kozmetický prípravok, ktorý vás ochráni pred vonkajšou nepohodou aj vysychaním zapríčineným vykúrenými miestnosťami.

Za suché a popraskané pery rozhodne nemôže len mráz a vietor. Vinníkov je veľa - kúrenie v domácnosti a aute, klimatizácia v zamestnaní, tiež dlhotrvácne rúže dajú našim perám zabrať. Kvalite pokožky na perách neprispieva ani fakt, že v tomto mieste nášho tela sa nevyskytujú žiadne potné žľazy. Jediné, čo vaše pery dokáže spoľahlivo ochrániť, je balzam alebo tiež inak povedané jelení loj.

Balzamy pery vyživujú
Keď si vyberáte balzam, nenechajte sa oklamať krásnym dizajnom. To, čo by vás malo hlavne zaujímať, nájdete na zadnej strane obalu. V zložení by mali byť zastúpené vitamíny (hlavne A a E), ktoré sa ľahko vpíjajú do pokožky pier a hydratujú ich. Pre rýchlejšiu obnovu buniek hľadajte retinol a ochrannú starostlivosť zaistí olej - najlepší je mandľový, kokosový, konopný, bambucké maslo a tiež včelí vosk. Liečivo na príliš suché a popraskané pery pôsobia esenciálne oleje, hlavne mätový alebo rozmarínový.

Odporúčame: Beauty trendy pre rok 2021: Čo sa kvôli pandémii zmenilo?

Bez parfumácie a farbív
Výrobcovia radi svoje balzamy navoňajú, čím navodzujú pocit, že si naozaj natierate pery napríklad kokosovým maslom. Lenže parfumácia nie je prírodná zložka, ale len chemická a dráždivá zlúčenina. Ak nie ste alergici alebo nemáte precitlivenú pokožku, v zásade by vám to vadiť až tak nemalo, avšak k jemnej pokožke pier je oveľa šetrnejší balzam bez pridanej vône a samozrejme aj bez farbív.

Pery mažte pravidelne
Snažte sa za každú cenu predísť tomu, aby vám pery začali bolestivo praskať a vytvorili sa na nich odlupujúce sa šupinky. Mažte ich len kvalitným balzamom a hlavne neustále! To znamená, že by ste stále mali cítiť na perách jemný povlak. Čas od času svojim perám tiež doprajte jemnú masáž a peeling. Účelom je odstrániť všetky odumreté bunky, ktoré bránia balzamu, aby správe pôsobil.

Prečítajte si: 3 najlepšie domáce šampóny pre rôzne typy vlasov: Hneď budete ako kráľovná krásy!

Domáci peeling na pery
Doma pripravený peeling kúpite za zlomok toho, čo stoja značkové produkty. A nemenej podstatný je aj fakt, že stopercentne viete, čo obsahuje, a zloženie si môžete upraviť podľa momentálnych požiadaviek. Peeling ľahko vmasírujte do pokožky pier a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom ho opláchnite.

Potrebujete: 1 lyžicu kryštálového cukru, 2 lyžičky kokosového oleja, 1 lyžičku medu.

Postup: Všetky ingrediencie dajte do trecej misky a dôkladne premiešajte. Preneste do pohára a skladujte v chladničke.

Zdroj foto: www.pixabay.com


Komentáre