Ako často meniť a prať podprsenku: Veľa žien robí s používaním tejto spodnej bielizne chybu

Meniť si každý deň nohavičky je pre každú ženu nepísaným pravidlom. Ako je to však s ďalšou spodnou bielizňou, ktorou je dámska podprsenka? Prečítajte si, ako často by ste mali meniť a prať podprsenku. Veľa žien v tom totiž robí veľkú chybu.

Podprsenku meňte po každom nosení či obdeň
Meníte si starú podprsenku za novú raz za týždeň, alebo dokonca raz za štrnásť dní? Týmto zvykom sa dopúšťate veľkej chyby, pretože na sebe zbytočne máte spodnú bielizeň plnú nečistôt. Názory, ako dlho nosiť a ako často prať podprsenku, sa medzi ženami rôznia. Ako je to ale správne?

Rovnako ako dámske nohavičky je podprsenka dámskou spodnou bielizňou, ktorá do seba počas nosenia vstrebáva špinu, prach a pot. Najmä, ak na sebe máte podprsenku celý deň, je hygienické, keď ju vymeníte po každom nosení, alebo aspoň každý druhý deň. Inak než na klasickú podprsenku hľaďte na športovú podprsenku, ktorú meňte a perte po každom fyzickom výkone.

Prečítajte si: Aké sú farby roka 2021? Prezradíme vám

Správne nosenie ovplyvňuje životnosť podprsenky
S rovnakým prístupom k výmene dámskych podprseniek súhlasí tiež austrálska expertka na životný štýl Jene Luciani, ktorá vydala knihu The Bra Book. V tejto knihe o podprsenkách upozorňuje, že by ženy mali prať podprsenky rovnako často ako nohavičky a ponožky. "Podprsenky by sa mali prať po každom nosení. To si ženy často vôbec neuvedomujú," uviedla Luciani s tým, že to nie je len z hygienických dôvodov, ale aj s ohľadom na správnu údržbu podprsenky.

"Vaša podprsenka v sebe nazhromaždí veľké množstvo potu, špiny a ďalších prvkov zo vzduchu, čo môže viesť ku kratšej životnosti spodnej bielizne, pretože môže dôjsť k ovplyvneniu materiálu podprsenky. Tento kúsok bielizne môže postupne kvôli špine stratiť elasticitu, a príde tak zbytočne o svoju podpornú funkciu," dodala autorka knihy The Bra Book.

Neprehliadnite: Päť šálok čaju denne pomáha v starobe udržať pozornosť a zlepšuje funkcie mozgu

Ako správne prať podprsenku? Ideálne v ruke
Dámske podprsenky sú vyrobené z jemného materiálu, preto by ste ich mala prať ideálne v ruke. Podprsenku dajte do vlažnej vody s pracím prostriedkom, nechajte päť minút odmočiť a následne ju veľmi jemným tretím ručne vyperte. K praciemu prostriedku rozhodne nepridávajte aviváž, ktorá by mohla narušiť elasticitu podprsenky.

Ak to štítok na podprsenke dovolí, raz za čas kúsok tejto spodnej bielizne vyperte v práčke. Podprsenku pred praním vložte do špeciálneho vrecúška, ktorý ochráni jej tvar a materiál. Perte ju maximálne pri 40 stupňoch Celzia na najšetrnejší cyklus, a to len s použitím pracieho prášku a bez aviváže. Po vypraní nechajte podprsenku voľne uschnúť, nikdy ju nedávajte do sušičky bielizne.

Zdroj foto: pixabay.com


Komentáre