Blíži sa začiatok školského roka. Potešte triednu učiteľku vašich drobcov štýlovou kyticou!

Regále v obchodoch sa už na prelome leta začínajú plniť školskými pomôckami a tak nás obchodníci nenechajú zabudnúť, že naše deti potrebujú kúpiť novú aktovku či doplniť písacie potreby. Na čo však asi väčšina z nás zabúda a rieši až v poslednej chvíli je rezervácia kytičky pre učiteľky v škole. Je to už taká tradícia, ktorá poteší na oboch stranách – aj deti, ktoré majú pre svoju triednu pani učiteľku po príchode z letných prázdnin pekný kvietok a samozrejme je radosť i na strane učiteľov, že si ich takto žiaci uctia.


My sme sa rozhodli, že vám pomôžeme „nezabudnúť“  a pripravili sme pre vás pár tipov na vhodný voňavý darček od skúsenej floristky z kvetinárstva Luca Botanika Lucie Kurákovej.


Aké sú možnosti vo výbere kvetov a aranžmánov pre pani učiteľky?


Možností je hneď niekoľko, buď siahnete po klasickej kytici ideálne zo sezónnych kvetov, ktoré sú aktuálne v tomto období. Výber sezónnych kvetov zaručí ich kvalitu a cenovú výhodnosť. Koncom leta sú k dispozícii stále hortenzie, georgíny rôznych tvarov a farieb, cínie, gladioly, ruže.


Ak radi experimentujete, neváhajte vyskúšať kvetinový box. Veľkosť a zloženie kvetov závisí od vášho výberu. Kvety sú umiestnené v aranžovacej hmote čo im zaručuje stály prísun vody. Ak teda cestujete dlhšiu vzdialenosť, prípadne je horúci slnečný deň a kvety rýchlo vädnú, box je ideálnym riešením.


V poslednom čase sa trendovými stávajú aj kvetinové kornúty. Stačí jeden dominantný kvet -napríklad ruža alebo gerbera doplnený drobnými kvietkami prípadne zeleňou stočený do farebne zaujímavého papiera. Alebo si môžete dať zviazať viacero druhov drobných lúčnych kvietkov. Kornúty ponúkajú možnosť zaujímavých farebných kombinácií papierov, stužiek, mašličiek a iných drobných doplnkov ako sú motýle, srdiečka...


Ak uprednostňujete niečo trvácnejšie, je tu možnosť kúpy črepníkových kvetov ako sú napríklad miniatúrne ruže, ktoré sa pestujú v črepníkoch, ale je ich možné tiež vysadiť do záhona alebo skalky. Levanduľa alebo rôzne druhy sukulentov sú ďaľšou z možností črepníkových kvetov. Patria dokonca medzi tie menej náročné druhy na starostlivosť. Keďže majú radi slnko, teplo a menej vody, zvládnu úspešne aj dlhšie obdobia bez našej starostlivosti.


Ak máte vlastnú záhradu, vzťah ku kvetom a štipku kreativity, kľudne si uviažte svoju vlastnú kytičku pre pani učiteľku. Vlastne vyrobená kytica z čerstvo natrhaných kvetov poteší nielen obdarovaného, ale aj samotného tvorcu umeleckého diela.


Ak chcete nechať prípravu kvetov na odborníka, rezervujte si svoju kyticu už teraz na @lucabotanika.


 
Zdroj foto: @lucabotanicaKomentáre