Aj z malých pier sa môžu stať plné a hydratované

Asi najčastejším a najobľúbenejším zákrokom medzi ženami  a už aj mužmi v dnešnej dobe je zväčšovanie pier kyselinou hyalurónovou. 

Zväčšenie pier, prípadne modelácia asymetrie sa dá robiť rôznymi spôsobmi  a teda efekt môže byť buď dočasný alebo trvalý

Medzi trvalé metódy patrí plastická operácia pier, kde sa vysúva červeň pery, alebo sa pery povytiahnu (väčšinou ide o strednú časť hornej pery). Ďalej to môže byť vloženie implantátu, no tu si treba uvedomiť, že pery sa s pribúdajúcim vekom menia a efekt po 10tich rokoch už nemusí byť tak uspokojivý ako na začiatku. 

Medzi dočasné a menej invazívne metódy patrí výplň vstrebateľnými materiálmi, teda najčastejšie používaná kyselina hyaluronová a menej často používaný lipolifting, čo je výplň vlastným odobratým tukom.


My sa dnes budeme venovať zväčšeniu pier kyselinou hyalurónovou.


Hyaluronan (vo forme soli RestiAid hyaluronát alebo v protonizovanej forme kyselina hyaluronová) je polysacharid, glykosaminoglykán, tvorený z opakujúcich sa jednotiek N-acetylglukozamínu a kyseliny glukurónovej(glukuronátu).


Existujú dva hlavné spôsoby výroby hyaluronanu. Prvý a starší spočíva v extrakcii z kohútich hrebienkov. Novšia biotechnológia je založená na fermentačnom procese pomocou nepatogénneho kmeňa baktérie Streptococcus sp.

Kyselina hyaluronová je telu vlastný materiál, pretože sa bežne nachádza v našom tele, no pribúdajúcimi rokmi jej množstvo klesá a tvoria sa vrásky. Podporuje tvorbu kolagénu a má výborné hydratačné vlastnosti a nevyvoláva skoro žiadne alergické reakcie.

Aplikácia je jednoduchá a rýchla. Lekár Vám na pery dá znecitlivujúci krém s obsahom lidokaínu. Následne sa vpichmi aplikuje kyselina hyalurónová do pier. Najčastejšie sa aplikuje od 0,5-1,5 ml. Veľmi dôležitý je výber kvalitnej kyseliny hyalurónovej a v neposlednom rade aj lekára, ktorý vie kyselinu aplikovať správne. Pri zlej aplikácii môže dôjsť k takzvanému „kačaciemu“ efektu pier, ktorý je veľmi neprirodzený, alebo sa v perách môžu tvoriť hrudky.

Pri nevydarenej aplikácii a pri vzniku neželaného efektu ešte netreba zúfať, existuje enzým s názvom hyláza, ktorý rozkladá kyselinu hyalurónovú a vráti pery do pôvodného tvaru a veľkosti už z niekoľko minút.


Tento zákrok je stále viac obľúbený u žien všetkých vekových kategórií. Ak je aplikácia vykonaná s dodržaním pravidiel estetiky tváre a individuálnych proporcií, prispieva k dotvoreniu symetrie, proporcií a skrášleniu tváre a tým pomáha zvyšovať sebavedomie každej ženy. efekt je viditeľný ihneď a vydrží individuálne 6-12 mesiacov.

Zdroje:

Foto: Instagram – dr.meritamazreku, consultant_clinic

https://australianskinclinics.com.au/lip-filler

https://www.glamour.com/story/lip-injections-cost-before-after

http://drmazreku.sk/zakroky/modelovanie-crt-tvare

https://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_hyalur%C3%B3nov%C3%A1#V_medicíneKomentáre