10 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred zväčšením pier

Medzi najobľúbenejšie estetické zákroky patrí zväčšenie pier. Za pár minút môže vaša tvár pôsobiť krajšie a zvodnejšie. Chystáte sa na cestu za vysnívanými perami? Prečítajte si 10 tipov, ktoré musíte pred medicínskym zákrokom zohľadniť.

1. Vyberte si správneho lekára
Toto je prvý a zároveň najdôležitejší bod, ktorý vám ušetrí mnoho stresu a peňazí. Správny doktor vám pomôže vybrať tú správnu výplň. Povie vám, čo môžete od zákroku reálne očakávať, vysvetlí vám možné riziká a zvládne možné komplikácie. Dbajte na to, aby osoba vykonávajúca zákrok bola naozaj lekár, pretože kozmetičky okrem neznalosti anatómie a histológie nedokážu rozoznať a liečiť prípadné komplikácie.
Tip: Internet je plný pravdivých recenzií, preto navštívte napr. stránku estheticon.sk, kde sa dozviete viac o lekárovi, ktorému sa chystáte zveriť.

2. Rátajte s opuchom, modrinkami aj citlivosťou!
Po prepichnutí kože a aplikácie materiálu do pier, nastáva proces, kedy sa výplň integruje do tkanív, čo spôsobí citlivosť a opuch v danej oblasti. Je to úplne prirodzené, preto nepanikárte keď sa na druhý deň po zákroku zobudíte s perami oveľa väčšími ako predchádzajúci deň. Modrinky sa objavia rovnako aj na druhý deň, postupne zmenia farbu na žlto zelenú a asi do týždňa zmiznú. Eliminovať sa dajú použitím aplikačnej kanyly namiesto ihly.
Tip: Vyhraďte si čas asi 2-3 dni, kedy vás nečakajú dôležité stretnutia. V tomto čase je väčšinou opuch najvýraznejší. Modrinky ľahko prekryjete matným nude rúžom s fialovým podtónom.

3. Buďte trpezlivá
Je veľmi dôležité nečakať zázraky na počkanie. Krásne pery sa nevykúzlia z noci na ráno. Celý proces zväčšenia pier trvá približne 2 týždne, z čoho práca lekára tvorí približne pol hodinu. Ostatné závisí na vašom organizme, celkovom zdravotnom stave a sklonom k opuchu. V niektorých prípadoch nie je výsledok po prvej aplikácií pre pacientku dostačujúci. Preto je potrebné ho po niekoľkých týždňoch zopakovať.
Tip: Ak ani po 2 aplikáciách v časovom horizonte niekoľkých týždňov nevidíte rozdiel, porozmýšľajte o inej výplni alebo o aplikácií nití.

4. Je to finančne náročný zákrok
Zväčšenie pier 1 ml kvalitnej výplne na báze kyseliny hyalurónovej sa pohybuje približne od 250 EUR vyššie. Použitím lacného materiálu riskujete granulómy, nerovnosti, možné chronické zápaly a imunitné reakcie.
Tip: Nešetrite na výplniach, tvár máte len jednu.

5. Hrčky
Nie je “hrčka” ako hrčka. Vo väčšine prípadov sa jedná o zhluky výplňového materiálu, ktoré je možno jednoducho rozmasírovať pri kontrole. Ak však materiál časom migroval a po niekoľkých mesiacoch vytvára nepekné zhluky, je nutné ho rozpustiť enzýmom hyláza.
Tip: Približne 2 týždne po vykonanom zväčšení pier absolvujte kontrolu, lekár vám upraví prípadné nerovnosti.

6. Režimové opatrenia
Po zákroku sa neodporúča niekoľko veci: 

  • fajčenie,
  • konzumovanie teplých jedál a nápojov;
  • vyvíjanie fyzickej aktivity;
  • návšteva solária alebo sauny;
  • opaľovanie;
  • pár dní letieť lietadlom;
  • 2 týždne podstupovať kozmetické zákroky;
  • stomatologické ošetrenie;
  • operácie;
  • make up môžete používať na druhý deň po aplikácií.

Tip: Režimové opatrenia dodržte na 100% a vyhnete sa nepríjemnostiam. Dávajte veľký pozor na vystavovanie sa teplu 2 týždne po zákroku, podporuje totiž opuch a rýchle vstrebávanie materiálu.

7. Fordyce spots
Možno ste si všimli malé biele bodky na vašich perách, ktoré sa stali viac viditeľnými po zväčšení pier v dôsledku natiahnutia sliznice pier. Ide o neškodné mazové žliazky na miestach, kde sa nevyskytujú vlasy. Väčšinou sú uložené v malých zhlukoch a sú úplne neškodné. 


8. Závažné komplikácie
Patria sem najmä oklúzie (zapchatie alebo útlak) ciev výplňovým materiálom, infekcie a prudké alergické reakcie. Zbystrite pozornosť, ak v miestach blízko aplikovanej výplne pozorujete výbledy, miesto je silno bolestivé alebo pár dní po zákroku v okolí spozorujete malé hnisavé pľuzgieriky. V takýchto prípadoch je nevyhnutné ihneď kontaktovať lekára, ktorý zákrok vykonal. 

9. Rovnaké množstvo aké mala aplikované kamarátka, môže na vás vyzerať úplne inak
Anatomické pomery tváre, kvalitu slizníc a kože má každý človek rozdielnu. Preto nemôžete očakávať po aplikácií 1 ml rovnaký výsledok u dvoch odlišných ľudí. Nechajte si preto poradiť od odborníka, pravdepodobne odhadne správne množstvo práve pre vás.
Tip: Buďte opatrná, ak vám niekto ponúkne aplikáciu väčšieho množstva ako 1 ml naraz. Toto môže spôsobiť mimoriadne nepríjemný opuch. Opäť platí pravidlo: “Pomaly ďalej zájdeš.”

10. Na zákrok príďte pripravená
5 dní pred zákrokom sa odporúča vynechať lieky na riedenie krvi. Ak je to možné, pár dní pred zákrokom vynechajte alkohol. V deň zákroku nefajčite a nepite väčšie množstvo kávy. Ak máte zápal v oblasti tváre, ústnej dutiny, krku, herpetickú infekciu alebo iné akútne ochorenie, zákrok nie je možné vykonať.
Tip: Výživové doplnky s obsahom Arniky a vitamínu C, môžu pomôcť minimalizovať tvorbu modrín a opuchov. Nasaďte si ich asi týždeň pred plánovaným zákrokom.

Komentáre